herodot-kultur-merkezi-(1)Bodrum Belediyesi’nde, bu ay hizmete açılan Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilk konserde, “Bodrum’da Avusturya Günleri” etkinliği kapsamında ilçeye gelen dünyaca ünlü Latin caz ustası Snow Owl sahne aldı.

Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası ve Avusturya Kültür Ofisi’nin iş birliğinde 12-14-20 Mart 2016 tarihlerinde organize edilen “Bodrum’da Avusturya Günleri” etkinliğinin ilk konseri, sanatseverlerden ilgi gördü. Yeni açılan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen konseri Avusturya İstanbul Başkonsolosu Christine Wendl olmak üzere yaklaşık 300 sanatsever izledi.

Snow Owl’ın dışında sahne alan Türk, Bulgar ve Kolombiyalı müzisyenler, farklı etnik tondaki müzikleriyle izleyenleri mest etti. Ritimlerin farklı renklerini bir araya getiren müzisyenler, gece boyunca dinleyenlere müzik ziyafeti yaşattı.

Ünlü caz sanatçısı, sahne adıyla “Snow Owl” olarak da bilinen Juan Garcia Herreros, konser öncesi yaptığı açıklamada Bodrum’u ve Türkiye’yi çok sevdiğini, kendisinde Bodrum’un çok ayrı ve özel bir yeri olduğunu söyledi. Owl, ayrıca düzenlenen bu konser projesinin oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Herodot Kültür Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı “Bodrum’da Avusturya Günleri” etkinliği, 14 Mart’ta Ludus Nsemble, 20 Mart’ta ise Duo Fruhstuck’ın konserleriyle devam edecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest