hirsizlik-pusu-timi-(2)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 2 evden hırsızlık yapan 3 şüpheli, polisin “pusu timi” tarafından çaldıkları eşyalarla birlikte yakalandı.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, ilçede evden hırsızlık olaylarının önüne geçmek için 10 polisten oluşan “pusu timi” kurdu. Sivil plakalı polis araçlarının hırsızlar tarafından tanınması üzerine, özel araçlarını kullanan tim, hırsızlık olaylarına anında müdahale için ilçenin farklı noktalarında sabah saatlerine kadar beklemeye başladı. Akarca ve Taşyaka mahallelerinde yarım saat arayla gerçekleşen 2 hırsızlık olayı sonrası şüphelilerin kullandığı otomobil “pusu timi” tarafından tespit edildi. Peşine düştükleri otomobili Adnan Menderes Bulvarı üzerinde sıkıştıran ekipler, koşarak kaçmaya başlayan hırsızları bu kez yaya olarak takip etti. Yaklaşık 1 kilometrelik kovalamacanın ardından yakalanan 3 şüpheli, Fethiye Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü.

Şüphelilerden Biri Cezaevi Firarisi

Kimlik tespiti yapılan şüphelilerden birinin Hasan Şahin adına düzenlenmiş sahte kimlik kullanan cezaevi firarisi Yıldırım A. olduğu tespit edildi. Şüpheliler 47 yaşındaki Yıldırım A., 23 yaşındaki Ahmet E. ve 22 yaşındaki Mehmet A. polisteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Şüphelilerin kullandığı otomobilde 2 ayrı evden çaldıkları televizyon, ziynet eşyaları, koleksiyon paraları hırsızlıkta kullandıkları eldiven, levye ve çekiç gibi malzemeler ele geçirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest