ilk-turistTurizmin gözbebeği olan Bodrum’a ilk turist kafilesi geldi. Turizm sezonunu açılmasına bir ay kalmasına rağmen ilk turist kafilesi otellerine giriş yaptı.

Yaklaşık 2 yüz kişilik yerli ve yabancı turist bölgede hareketliliği sağladı. Sıcak havaların da erken gelmesi ile birlikte yerli ve yabancı turistler erken rezervasyon ile geldikleri otellerinde sakin ve sesiz bir tatil yaptı. Erken gelen turizm sezonu ile otel işletmecilerinin de yüzü güldü.

Kısa bir açıklama yapan otel işletmecisi Şerif Taşdemir ilk turist kafilesinin geldiğini belirterek “Bodrum’da 12 ay turizm için elimizden gelen tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bu yıl ilk turist kafilesi erken geldi. Bu, bizleri ve çevredeki esnafların yüzünü güldürdü. Eğer Bodrum’da 12 ay turizm olursa Bodrum’da kapalı dükkan kalmaz. 6 ay çalışıp, 6 ay oturmaz kimse; herkes 12 ay boyunca para kazanır ve esnaf yaz-kış iş yapar. Bunun için öncelikle kültür turizmi yapmamız gerekiyor. Biz otel olarak 12 ay boyunca otelimizi açık tutuyoruz. Bodrum’da yaz kış açık otellerden biri de bizim otel. Kışın aktiviteler yaparak ilçeyi canlandırmaya çalışıyoruz” dedi.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest