insaattan-dusen-kedi-bodrumBodrum’da, bir inşatta kalçasına demir çubuk saplanan kedi, güçlükle kurtarıldı. Kesilen demir çubukla veterinere götürülen hayvan tedaviye alındı.

Akyarlar Mahallesi’ndeki bir sitede yaşayanların beslediği “Zeytin” adlı kedi, atladığı bir inşaattan demir çubuğun üzerine düştü. Demir çubuk kalçasına saplanan kedinin yardımına Bodrum Hayvan Hakları Derneği Üyesi Hikmet Yıldız yetişti. Yıldız, acı içinde kıvranan hayvanı inşaat işçileriyle birlikte demiri keserek bulunduğu yerden kurtardı. Yıldız, ardından kalçasına saplanan demirle birlikte otomobiline taşıdığı kediyi, bir veterinere götürdü. Burada veteriner Canset Özden, tarafından kedinin kalçasındaki demir çubuk ameliyatla çıkarıldı.

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Üyesi Hikmet Yıldız, sokak hayvanlarının da zaman zaman beklemedikleri tehlikelerle karşı karşıya kalabildiğini belirtip, “Zeytin, sitemizde herkesin baktığı bir kediydi. Acı içinde kıvranırken, çıkardığı sesini duyunca hemen yardıma koştuk. Yarası ağır. Yaşaması için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest