iranli-gazeteciler-baskan-mehmet-kocadon-(4)İran’dan Bodrum’a gelen gazeteciler Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete İran’ın Doğu Azerbaycan Eyaleti’nden gelen basın mensubu Mohammad Reza Aiazi ile Hossein Ghorbani’nin yanı sıra Prado Tour Sehayat Acentesi Genel Müdürü Ufuk Şimşek ve BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar katıldı. Son günlerde direkt uçuşlar ile İranlı turistlerin Bodrum’a gelmesinin ardından Bodrum’u yakından tanımak amacıyla Doğu Azerbaycan’dan ilçeye geldiklerini söyleyen gazeteciler, Başkan Kocadon’a Bodrum’u sordular.

Bodrum’un kendi şehirlerinde daha iyi tanıtılması için neler yapılacağı konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Arya News Doğu Azerbaycan Sorumlusu Mohammad Reza Aiazi ayrıca ilk defa geldikleri Bodrum’u; tanrının bir lütfu olarak gördüklerini, Bodrum’un eşsiz güzelliklere sahip bir yer olduğunu belirtti. Doğal zenginliklere ve sıcakkanlı misafirperver insanlara sahip olan Bodrum’un mutlaka görülmesi gerektiğini de ekleyen Aiazi, Bodrum’un ülkelerinde tanıtımı için iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

Haber fotoğrafçısı olarak Tebriz’de görev yaptığını belirten Hossein Ghorbani ise Bodrum’da birbirinden güzel ve özel yüzlerce fotoğraf çektiğini belirterek çekilen fotoğrafların Bodrum’un tanıtımı için en iyi şekilde kullanılacağını söyledi. Ghorbani ayrıca Doğu Azerbaycanlı hemşehrilerine de Bodrum’u ziyaret etmelerini önerdi.

Mehmet Kocadon : “İran bizim için yeni bir kapı”

İran’dan Bodrum’a başlayan direkt uçuşlardan dolayı Bodrumlu turizmcilerin çok mutlu olduğunu, İranlı turistlerin Bodrum’a gelmesiyle turizmde yeni bir sayfa açıldığını belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “İran’dan kalkan uçakların direkt Bodrum’a inmesi bizleri çok mutlu etti. İran, Bodrum turizmi için yeni bir kapı oldu. İran ile birlikte bizim için yeni bir sayfa açıldı. İranlı turistler Bodrum’a ayrı bir canlılık getirdi. Biz yöneticiler de bu canlılığı korumak ve artırmak zorundayız. Doğu Azerbaycan’dan Bodrum’a gelen ve bölgemizin İran’da tanıtımı için çalışan ve beni ziyaret eden yabancı basın mensubu misafirlerimize teşekkür ederim.” dedi.

Mehmet Kocadon:”Bodrum tanıtım programımıza Doğu Azerbaycan’ı da dahil edeceğiz”

Bodrum’un yurt dışı tanıtımları için yapılan programa Doğu Azerbaycan’ı da ekleyeceklerini söyleyen Başkan Kocadon; “İran’dan Bodrum’a gelebilecek zengin turistlerle ilgili ciddi bir potansiyel var. Bodrum Tanıtma Vakfı olarak Doğu Azerbaycan’daki yetkililer ile iletişime geçerek önümüzdeki aylarda Tebriz’de bir tanıtım programı planlamaya şimdiden başlayacağız. Bodrum’a batı ülkelerinin yanı sıra doğu ülkelerinin de ilgisi giderek artmaya başladı. Artan bu ilgi Bodrum turizmi için çok önemli bir gelişme.” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest