ortaca-belediyespor-haber-(1)Muğla Amatör Süper Lig’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) çıkan Ortaca Belediyespor’a yardım amaçlı düzenlenen etkinlikte iş adamları takıma 400 bin TL katkı sağladı.

Etkinliğe Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Kaymakam Hüseyin Yılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Haluk Türkoğlu, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Dalyan Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Üsteğmen Emre Altan, Belediye Meclis Üyeleri, Spor Kulübü Başkanı Metin Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Ortacalı iş adamlarının katıldığı yemekte davetliler keyif dolu saatler geçirdi.
Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in yaptığı açılış konuşmasında; “Burada olmamızın sebebi şampiyon Ortaca Belediyespor’dur. Burada bulunan dostlarımız bu tür yemekleri iki üç ayda bir yapmamızı istediler, inşallah yaparız. Bildiğiniz gibi her şeyin bir vesilesi var. Ortaca Belediyespor kurulduğu günden beri başarıya susamış bir kulüp. Ortacamızın adını Türkiye’de ve diğer illerde duyurmak için mücadele etmiş bir kulüptür. Son altı-yedi yılda çok büyük başarılara imza attık. Ortacaspor artık Türkiye’de konuşulan bir kulüptür. Biz sadece futbolda sekiz kategoride mücadele ediyoruz. U17 bin altı yüz kulüp arasından sıyrılıp, geçtiğimiz ay Türkiye dördüncüsü oldular. Gerçekten bir sürü para versek bu kadar reklam yapamayız. Bu başarılara imza atan başta Ortacaspor Kulübü Başkanına ve yönetimine, antrenörlerimize, sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. Üç yıl üst üste kılpayı kaçırdığımız Bölgesel Amatör Ligi’ne (BAL) bu yıl yükseldik. BAL’da şampiyon olmasını arzuladığımı söylemek isterim. Tabii ki bunun çok ciddi bir maliyeti var. Burada Ortaca’nın gönül dostları ile birlikte bir yemek yiyelim ve Ortaca Belediyesporun çıktığı bu yerden indirmemek için de sizlerin desteğini bekliyorum. Ve yapacakları bu katkılarından dolayı tüm iş adamlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum. Ortaca Belediyespor, bir markadır. Ortaca Belediyespor da altyapısı olan bir ilçedir. Bizler bulunduğumuz yer gereği gelip geçiciyiz. Ama Ortaca Belediyespor 30 yıl önce de vardı; daha da devam edecektir. Ortaca Belediyesi olarak maddi ve manevi desteğimizi esirgemeyeceğiz” dedi
“Yeni Başarılar İçin Hiç Kimsenin Şüphesi Olmasın”
Ortaca Belediye Spor Başkanı Metin Yıldırım da, “Ortaca Belediyespor takımı olarak üç yıldır kılpayı BAL’ı kaçırıyorduk. Ortacaspor yönetimi sözünü tuttu. Amatör Süper Lig’de takımımız şampiyon oldu. Takımımıza desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’e, Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ederim. Kaymakamımız, odalarımız ve iş adamlarımıza da teşekkür ediyorum. Ortaca’da para kazanan arkadaşlarımız Ortaca Belediyespor’a yardım ederse BAL’da da şampiyon olmamız kaçınılmaz olacaktır. Biz Ortaca Belediyespor’un BAL’da da başarılı olacağına inanıyoruz. Şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Düzenlenen yemek geç saatlere kadar devam etti. Yemeğe katılanların yüzlerinde ise destek mutluluğu vardı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest