ak-partide-muglada-erken-genel-secime-3-yeni-isimle-girecek_3750_dhaphoto11 Kasım’da yapılacak erken genel seçim öncesi partilerin adayları belirlendi.

AK Parti, Muğla’da 1 Kasım’da yapılacak erken genel seçime, 7 Haziran’daki listesinde 3 ismi değiştirerek girecek. İkinci sıradan girdiği seçimde milletvekili olan Hasan Kökten bu defa listede yer almadı. Kökten’in yerine AK Parti Muğla eski İl Başkanı Nihat Öztürk aday gösterildi.

Yeni listeye Kökten’in yanı sıra Mehmet Yavuz ve Özben Yelda Erol Gökcan da giremedi. Orman Mühendisi Muhittin Kayabaş dördüncü sıradan, bürokrat İsmail Baykal ise altıncı sıradan listede yerini alan yeni isimler oldu.

İkinci sıradan aday gösterilen AK Parti Muğla eski İl Başkanı Nihat Öztürk, “7 Haziran’daki seçimde aday gösterilmediğim için kimseye küsmedim, kırılmadım. Seçim döneminde aday arkadaşlarım ile birlikte gece-gündüz çalıştım. Kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şu an büyük mutluluk içerisindeyim. Muğla’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti’nin Muğla’daki diğer milletvekili ve sıraları şöyle:

“Birinci sıra milletvekili ve turizmci Hasan Özyer, üçüncü sırada evhanımı Elvan Göçer, beşinci sırada emekli albay Mehmet Tire.”

muglada-chpde-adaylar-yerini-korudu-mhpde-liste-degisti_2287_dhaphoto1Muğla’da CHP’de adaylar yerini korudu, MHP’de liste değişti

1 Kasım’da yapılacak genel seçimlere CHP aynı adaylarla girerken, MHP’de 1′inci sıradan milletvekili seçilen Mehmet Erdoğan’ın dışında listedeki sıralama tamamen değişti.

Muğla’da, 7 Haziran’daki genel seçimlerde CHP 3, AK Parti 2, MHP ise 1 milletvekili meclise gönderdi. 11 ilçede birinci parti olan CHP, 1 Kasım seçimi için hazırladığı listede; ilk üçe sırasıyla mevcut milletvekilleri avukat Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir’i koydu. Dördüncü sırada avukat Burak Erbay, beşinci sırada turizmci Emrah Doğu, 6′ncı sırada işçi Süleyman Girgin yer aldı.

MHP’de ise birinci sıra mevcut milletvekili, mülki idare amiri Mehmet Erdoğan dışında listedeki sıralama tamamen değişti. Peyami Cinaz, Ramazan Kıvrak, Ferat Yüksel ve Arif Ziya Keloğlu listede yer almazken, turizmci Asım Başaran’ın sırası değişti. Başaran ikinci sırada aday gösterilirken, üçüncü sırada doktor Hacı Çelik, dördüncü sırada eczacı Nuri Öztürk, beşinci sırada işletmeci Nazmi İyibili ve altıncı sırada veteriner hekim Uğur Salih Eroğlu aday gösterildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest