izinsiz-dergi-satarken-yakalandi-(2)Ula’nın Akyaka Mahallesi’nde Akyaka Jandarma ekipleri iki otele gerçekleştirdikleri operasyonda engelliler için bastırılan dergileri satarak haksız kazanç elde eden üçü erkek 5 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, Down Sendromlu hastalar için bastırılan dergileri herhangi bir satış izni almadan 1,5 TL’ye alarak 4,5 TL’den sattıkları ihbarını alan Akyaka Jandarma ekipleri şüphelilerin kaldıkları iki otel ve araçta arama yaptı. Yapılan aramada R.Ş., M.S.K., G.Y., N.I. ve yaşı küçük bir genç yakalandı. Araçta ve otel odalarında bin adet dergi, 50 gram esrar ve esrar içiminde kullanılan 3 adet bong adı verilen apart ele geçirildi. Esrarı dergi satışı yaptıkları ileri sürülen 3 erkeğin içtiği öğrenilirken, 5 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Şüphelilerin yapılan GBT sorgulamasında R.Ş. M.S.K. ve G.Y. isimli kadının araması bulunduğu belirlendi. Esrar maddesi bulundurduğu ileri sürülen R.Ş. isimli şüpheli adli makamlarca, dört kişi ise jandarmadaki sorgulamalarının ardından serbest bırakıldı.
İzinsiz dergi sattıkları tespit edilen şüpheliler hakkında Maliye tarafından 8 bin TL ceza kesildi.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest