behcet-saatciMuğla’nın Seydikemer İlçesi’ne bağlı Kabaağaç Mahallesi sakinleri, topladıkları 510 imzayı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya sunarak, mahallenin Fethiye’ye bağlanmasını istedi.

Muğla, 2012 yılında yürürlüğe giren yasa ile büyükşehir kapsamına alınırken Fethiye’ye bağlı Kemer Beldesi, 5 belde ve 24 köyü içine alarak Seydikemer İlçesi oldu. Fethiye merkeze 20 kilometre mesafedeki Kabaağaç Köyü de yasa kapsamında Seydikemer’e bağlanarak mahalle statüsü kazandı. 1078 nüfuslu Kabaağaç sakinleri 4 gün önce Fethiye Belediyesi’ne bağlanmak için imza kampanyası başlattı. Toplanan 510 imza, Kabaağaç Mahalle Muhtarı Nazmi Toraman ve mahalle sakinleri tarafından Fethiye Belediyesi’ne getirilerek Başkan Behçet Saatcı’ya sunuldu. Makamında muhtar ve mahalle sakinlerini ağırlayan Başkan Saatcı, her zaman Kabaağaç’ın yanında olacağını söyledi.

“Fethiye’ye Bağlanmak İstiyoruz”

Mahalle sakini Ramazan Cesur, Gökben Mahallesi’nin Fethiye sınırları içinde yer aldığını belirterek, Gökben’le aralarında 5 kilometre olduğunu kaydetti. Bütün ihtiyaçlarını Fethiye’den giderdiklerini anlatan Cesur, “Mahallemiz Fethiye’ye yakın olduğu için Fethiye’ye dahil olsun istiyoruz. Belediye başkanımızdan destek istedik. O da Allah razı olsun gereğini yapıyor” dedi.

Kabaağaç sakinlerinden Salih Dündar, “Seydikemer’e vicdanen ve gönül ile kayamadık. İşlerimiz burada, çocuklarımızın okulu burada. Tüm işlemlerimizi Fethiye’den yapıyoruz. Köyün çoğunluğunun talebi olarak Fethiye’ye bağlanmak istiyoruz” diye konuştu.

Kısa sürede 510 imza toplandığını aktaran Sami Eroğlu da konunun Fethiye Belediye meclisinde gündeme getirilmesi ve belediye meclis üyelerinin destekleriyle Fethiye’ye bağlanacaklarına inandığını vurguladı.

Kabaağaç’daki vatandaşların Fethiye’deki ekonomik ve sosyal ilişkilerini saygıyla karşıladığını aktaran Başkan Saatcı, konuyu belediye meclisine getireceğini ve meclisin de halkın talebini olumlu karşılayacağına inandığını söyledi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest