icmelerde-yikim-(1)

Muğla’nın Marmaris İlçesi, İçmeler Mahallesi sahilindeki kaçak olarak yapıldığı belirlenen bir kafeterya belediye tarafından yıkıldı.

Muğla’nın büyükşehir olmasından sonra kapatılan İçmeler Belediyesi tarafından Marmaris Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden 49 yıllığına yürüyüş yolu ve kameriye yapımı için kiralanan alanda bulunan beş işletme, yaklaşık 2 yıl önce kaçak oldukları gerekçesiyle yıkım kararı verilip, mühürlendi. İşletme kiracıları tarafından çeşitli tarihlerde yıkım kararına itirazda bulunuldu. Başlatılan yasal süreçte önce Muğla 2′nci İdare Mahkemesi ardından da bir üst mahkeme olan Aydın Bölge İdare Mahkemesi, buradaki işletmelerden DEL-MAR Kafeterya’nın talebini reddetti. Mahkemenin kararının ardından harekete geçen belediye, polis ve zabıta gözetiminde bugün kepçeyle Del-Mar Kafeterya’nın yıkımını gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürü Özgür Han, yasal süreç sonunda alınan yıkım kararını uyguladıklarını belirtti. Han, “İçmeler Mahallesi Sahil Yürüyüş Yolu’nda bulunan büfelerden ikincisi DEL-MAR Kafeterya hakkında yaklaşık iki yıl önce ruhsatsız ve kaçak yapı olması gerekçesiyle imar kanunun 32 ve 42’nci maddeleri gereğince işlem yapılmıştı. Yapılan işlem gereği mühürleme gerçekleştirilmişti. Mahkemeye yapılan itirazlardan da sonucu değiştirmedi. Bunun üzerine daha önce alınan kararı yerine getirdik” dedi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest