botlari-alabora-olan-kacaklari-sahil-guvenlik-kurtardi_6098_dhaphoto1Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmek için bindikleri lastik botları alabora olan Pakistan uyruklu 11 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Bodrum’un Bitez Mahallesi Kabakum Mevkii’nden denize açılıp, Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye çalışan 11 Pakistan uyruklu kaçağın içinde bulunduğu iki metrelik lastik bot, bugün saat 03.00′te, Çelebi Adası açıklarında su alarak alabora oldu. Denize düşen kaçakların yardım çığlıkları, Bitez Sahilinden duyuldu. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye, Sahil Güvenlik ekipleri ile Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekibi hareket etti. Suda can yelekleriyle ve bota tutunarak yaşam mücadelesi veren kaçaklar, kurtarıldı. Sahil Güvenlik ekipleri, kaçakları Bodrum Limanı’na getirdi. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

botlari-alabora-olan-kacaklari-sahil-guvenlik-kurtardi--ek-fotograflar_1677_dhaphoto3Öte yandan sabaha kadar süren operasyonlarda, Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy ve Leros adalarına geçmeye çalışan yedi ayrı lastik botta 170 kaçağın daha yakalandığı kaydedildi. Yakalanan kaçakların işlemlerinin ardından emniyete teslim edileceği bildirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest