kadinlar-dernegiOtizm Dernekler Federasyonu (ODFED),Köyceğiz Belediyesinin ve Köyceğiz Kadın Akademisi’nin üyelerine otizm gösterilen ilgi ve yapılan katkıyı plaketle ödüllendirdi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde Köyceğiz Belediyesi Kadın Akademisi otizmli çocukların yararına Otizm Dernekler Federasyonu kermesine 1000 adet el emeğini göndermişti. Köyceğiz’den gelen bu hediyeler için Otizm Dernekler Federasyonu (ODFED), Köyceğiz Belediyesinin ve Köyceğiz Kadın Akademisi’nin üyelerine otizme gösterilen ilgi ve yapılan katkı için plaket ve teşekkür belgesi düzenledi.
Otizm Derneği üyesi Zehra Bişen, “Köyceğizli kadınların Otizm Farkındalık Günü’nde otizmli çocuklarımız için düzenlenen kermeste kullanılmak üzere 1000 adet el emeğini yaparak büyük bir destek ve katkı sunmuşlardır. Otizm Dernekler Federasyonumuz da Köyceğizli kadınların göstermiş oldukları ilgi ve alakaya için teşekkür etmek istedi. Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Kadın Akademisi için birer plaket ve Kadın Akademisi Gönüllüleri için de katkı sunan herkese teşekkür belgesi verdi.
Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil Karanfiloğlu ve Köyceğiz Kadın Akademisi Atölyeler Eğitmeni Esin Pirci’ye plaketlerini Otizm Derneği üyesi Zehra Bişen verdi. Eğitmen Esin Pirci, Otizm Dernekler Federasyonuna teşekkür ederek, “Otizmli çocuklar için 1000 adet el emeğini hazırlarken emek veren kursiyerlerimize ve kadın akademisinin üyelerine ben de teşekkür ediyorum. Yapılan emeklerin karşılığını bulduğuna eminim, hepimiz otizmliler için bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum. Otizm derneklerine çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest