kadin-gozuyle-mugla-(1)Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek’in himayesinde, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 6-27 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen ‘Kadın Gözüyle Muğla’da Kadın Olmak’ fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Fotoğraf sergisinin açılışına Vali Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve kamu kurum müdürleri katıldı.

Sergi açılı öncesi konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Mehmet Ali Kariptaş, fotoğraf sergisinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlendiğini söyledi. Kariptaş, “Kadın gözü ile Muğla’da kadın olmak fotoğraf sergisine sadece kadın fotoğrafçılar katıldı. Yarışmaya Menteşe ilçesinden 60, Fethiye’den 13, Köyceğiz’den 10,Marmaris’ten 7, Milas’tan 3, Datça, Ortaca, Yatağan, Kavaklıdere, Ula, Bodrum ilçelerinden de 2’şer kişi olmak üzere toplam 105 katılımcının 444 fotoğrafı değerlendirmeye alındı” dedi.

Vali Amir Çiçek, kadın fotoğrafçılar tarafından Muğla’nın tüm renklerinin objektiflere yansıtıldığını belirterek, “Fotoğraflar içinde tarlada çalışan var, yönetici var, traktör süren var, esnaflık yapan kadınlarımız var. Muğla’nın tüm renklerinin yansıtıldığı bu sergi gösterdi ki Muğlalı kadınlarımız hayatın her alanında var. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girenler ve giremeyen tüm kadınlarımızı kutluyorum” dedi.

Yarışmada birinciliği Öznur Yiğit, annesini sera içinde at ile çift sürerken çektiği fotoğraf ile elde etti. İkinciliği İsmet Uysal Diker, üçüncülüğü Saniye Şahin alırken; Gülçin Şimşek, Seda Şimşek, Cansel Güler ve Nurgül Musluk mansiyon ödülü aldı. Yarışmanın birincisine 3, ikincisine 2 ve üçüncüsüne bin TL ödül verilirken, mansiyon alan eser sahiplerine de 250’şer TL ödül verildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest