polis-haftasi-cayEmniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği (PEKAY) adına düzenlenen çay partisi polis eşleri ve Fethiyeli kadınları bir araya getirdi.

Fethiye Emniyet Müdürü Hakan Aşık’ın eşi Solmaz Aşık’ın öncülüğünde ilçede görevli diğer polislerin katkılarıyla, şehit polis çocukları yararına çay partisi düzenlendi. Majesty Club Tuana’da düzenlenen çay partisine, Muğla Valisi Amir Çiçek’in eşi Hülya Çiçek, Muğla İl Jandarma Alay Komutanı Halil Çelik’in eşi Ayfer Çelik, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın eşi Aysun Çetinkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Mansur Harmandar’ın eşi Suzan Harmandar, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz’ın eşi Zeliha Yılmaz, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık’ın eşi Solmaz Aşık bayan polisler ve polis eşleriyle diğer davetliler katıldı. Fethiye Emniyet Müdürünün eşi Solmaz Aşık etkinliğe gelen tüm davetlilerle yakından ilgilenirken etkinliğin organizasyonu da oldukça beğenildi. Eğlenceli geçen yemekli çay partisinde Fethiye sahnelerinin aranılan ismi Damla İkizler söylediği birbirinden güzel şarkılarla polis eşlerine unutulmaz bir gün yaşattı. İstek şarkıları da söyleyen Damla İkizler zaman zaman polis eşlerinin oturduğu masaların arasında gezerek günümüzün en güzel şarkılarını seslendirdi. Sanatçı Damla İkizler hareketli şarkılarını söylemeye başlayınca yerinden fırlayan polis eşleri pistte bol bol oynadılar. Yoğun bir katılımın olduğu polis eşleri yardımlaşma ve kaynaşma derneğinin çay partisinde F Dans topluluğu da muhteşem bir gösteri sundu. Zaman zaman ayakta alkışlanan F Dans halk oyunları ekibi çağdaş ve Kafkas oyunlarla sık sık alkışlandı. Fethiyeli Türk Halk Müziği sanatçılarından Ali Tunç ise söylediği türkülerle polis çayı etkinliğine renk getirdi. Sanatçı Ali Tunç, Ege türkülerinin yanı sıra Anadolu’nun değişik yörelerinden türküleri seslendirirken hareketli türküler sırasında polis eşleri yine pisti doldurup bol bol oynadılar. Etkinlikte Sanatçı Şahin Açıkgöz de şarkılarıyla bu etkinliğe çok özel katkıda bulundu.
Etkinliği düzenleyen Fethiye Emniyet Müdürü Aşık’ın eşi Solmaz Aşık, “Bu etkinlikten elde edilen gelirle şehit ve gazi polislerimizin çocuklarına burs sağlıyoruz. Bu etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz” dedi.
İl Emniyet Müdürü Çetinkaya’nın eşi Aysun Çetinkaya ise, “Çok anlamlı bir etkinlikte bizi polis eşlerimizle buluşturan bir araya getiren Fethiye Emniyet Müdürümüzün eşine teşekkür ediyoruz” dedi.
Muğla Valisi Çiçek’in eşi Hülya Çiçek de, “Şehit ve gazi polis eşleri ve çocukları yararına ve kaynaşmak amacıyla düzenlenen bu etkinlikte her şey çok güzel hazırlanmış. Bir zincirin halkalarının düzeni gibi burası da son derece güzel. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin geliri çok anlamlı yere gidecek” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest