kadinlarin-yeni-tutkusu-motosiklet_5245_dhaphoto1İzmir ve Bodrumlu motorcuların 15 yıl önce kurduğu Superave Riders Motosiklet Kulübü’nün kadın üyelerinden Evrim Duyar (34) motor kullanan kadın sayısının giderek arttığını belirterek motosikletin ayrı bir tutku olduğunu dile getirdi.

İzmir ile Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan motosikletçilerin 2000 yılında kurdukları Superave Riders Motosiklet Kulübü’nün üye sayısı 300′e ulaştı. İstanbul’dan sonra İzmir’de kurulan ve Türkiye’nin en eski motosiklet kulüplerinden biri olan Superave Riders’in motosikletçilerinin Aydın’ın Didim İlçesi’ndeki Karina antik kentine düzenledikleri hafta sonu gezisine yaklaşık 60 motosikletçi ile birlikte Kulüp Başkanı Murat Anıl Yener, Onursal Başkan Hakan Demirhisar, Başkan Yardımcısı Görkem Ergüç, Genel Sekreter Mehmet Kambur ve Sayman Erkan Sözbilen de katıldı.

Grubun en eski üyelerinden airbrush sanatçısı İzmirli evli ve 1 çocuk annesi 34 yaşındaki Evrim Duyar, motosiklet kullanan kadınların sayısında ciddi artış olduğunu belirterek “Önceleri daha küçük modellerde motosikletlere binen kadınlar artık uzun yol ve tur motorları da kullanabiliyor, bizim kulüpte de motor kullanan kadın sayısı hızla artıyor. Ben de günlük yaşantımı motosiklet üzerinde geçiriyorum, macerayı doğayı özgürlüğü seven kadınlar için motosiklet ayrı bir tutku” dedi

YELEKLERİNDE ATATÜRK İMZASI VE TÜRK BAYRAĞI TAŞIYORLAR

Motosiklet kulübü üyeleri olarak Atatürk ilke ve inkılaplarından vazgeçmeyerek yeleklerinde Mustafa Kemal Atatürk imzası ile Türk bayrakları taşıdıklarını belirten Onursal Başkan Hakan Demirhisar, trafik kurallarına bağlı, ehliyetli ve düzenli sürüşe önem verdikleri için üyelerin elenerek seçildiğini kaydetti. Bir aile olduklarını vurgulayan Demirhisar, “Her yıl Anıtkabir’i ziyaret ederek Ulu Önder’in izinde gittiğimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Gittiğimiz her yerde Ulu Önder’in bizlere emanet ettiği Cumhuriyet ve değerlerini anlatıyoruz, bu değerlere karşı olanlarla ise fikir mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

SÜRPRİZ EVLENME TEKLİFİ

Bodrum’da yaşayan turizmci ve kulüp üyesi 37 yaşındaki Mehmet Kambur sevgilisi makyöz 36 yaşındaki Elif Yokuş’a sürpriz evlenme teklifi etti. Grubun alkışlarla tebrik ettiği ikili düğün tarihini ise 21 Mayıs olarak açıkladı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest