kanoBodrum’da başlayan Deniz Kanosu Bahar Kupası Yarışları, Gümbet Koyu’nu renklendirdi.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Bodrum’un Gümbet Koyu’nda gerçekleştirilen yarışlara, Türkiye genelinden 20′si kadın 80 sporcu katıldı. Gümbet’te bulunan bir otelin sahilinden başlayan yarışlarında sporcular renkli görüntüler oluştururken, otelin sahilinde güneşli havanın keyfini çıkaran yerli ve yabancı turistler de yarışmalara ilgi gösterdi.
Türkiye Kano Federasyonu olarak Uluslararası Kano Federasyonuna bağlı olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten federasyon başkanı Sami Mengütay şunları söyledi:
“Uluslararası Kano Federasyonu’nun faaliyetleri içinde birçok disiplin var ancak biz tabii malzeme ve tesis imkanları dahilinde dört disiplini Türkiye’de uyguluyoruz. Bunlardan iki tanesi olimpik branş, kano slalom ve kano spring branşları. Şu anda olimpik takımımız Çekoslavakya’da Avrupa Şampiyonası’nda. Diğer iki branş ise deniz kanosu ve dragon bot yarışları. Bu yarışların da uluslararası ve kıtalar arası yarışmaları var. Bu deniz kanosu yarışmalarında temel amaç olimpik kanoya geçişin sağlanması, aynı zamanda kanoyla ilgili tanıtım ve gelişim anlamında farkındalık yaratabilmek, mümkün olduğu kadar değişik yaş gruplarında gençleri kano sporuyla tanıştırabilmek ve ülkemizde bu spor dalını yaygınlaştırmak. Bugün burada da hemen hemen Türkiye’nin birçok ilinden sporcular var.”
Deniz Kanosu Bahar Kupası Yarışları, Pazar günü yapılacak olan bin metrelik kısa mesafe turlarının ardından ödül töreniyle son bulacak.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest