kanoyla-koylari-gezip-piril-piril-yapacaklar_5117_dhaphoto1Gökova Körfezi’nde kano ile gezecek olan iki üniversite öğrencisi, 10 gün boyunca koylarda temizlik için kürek çekecek.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü 4′üncü sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Teoman Küçükeren ve sınıf arkadaşı Mehmet Dinçer, bugün sabah saatlerinde ‘Gökova Pırıl Pırıl Olsun Projesi’ kapsamında Bodrum’un Yalı Mahallesi, Gerenkuyu Koyu’ndan kano ile denize açıldı. Aynı zamanda Türkiye Kano Federasyonu’nun lisanslı sporcusu olan iki üniversiteli genç, karadan ulaşımın olmadığı ancak tatilcilerin teknelerle giderek keyif yaptıkları koylarda temizlik çalışması yapacak. 10 gün sürecek yoculuklarında kano sporu ile doğa ve çevre bilinci konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini belirten Teoman Küçükeren, “İrili, ufaklı 50 kadar koyda temizlik çalışması yapacağız. Tatilcilerin, cennet koyları cehenneme çevirmelerini önlemeye çalışmak için yolculuğumuz boyunca çekeceğimiz fotoğraf ve videolarla ‘Gökova Pırıl Pırıl’ isimli bir belgesel hazırlayacağız” dedi.

Gittikleri koylarda yanlarında götürdükleri çadırlarda kalacak olan Küçükeren ve Dinçer’e Muğla Büyükşehir Belediyesi katı atık toplama teknesi de destek verecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest