karaadada-gecmise-yolculuk-_9310_dhaphoto2Bodrum’de eski geleneklerin yaşatılması amacıyla düzenlenen Karaada Şenliği’nin 6′ncısı bu haftasonu yapılacak.

Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 6′ncı Karaada Şenliği, 8 Kasım Pazar günü Bodrum açıklarındaki Karaada’da yapılacak. Etkinliğe katılanlar Halikarnas İskelesi’nden saat 10.00 ve 10.30′da kalkan teknelerle Karaada’ya gidecek. Piknik ortamında yöresel tatların da bulunduğu kahvaltının ardından vatandaşlar su sporları, yöresel müzik gruplarının performansı, halk oyunları gösterisi, yerel şairlerle Bodrum sohbetleri ve Bodrum yemekleri yarışmasında keyifli saatler geçirecek. Adada gezinin de yapılacağı etkinlikte unutulan çocuk oyunları hatırlanacak. Ebeveynler, küçükken oynadıkları oyunları çocuklarına uygulamalı olarak gösterip birlikte oynayacak.

Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi ve Leleg Uygarlığı Pedasa Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Melengeç Bodrum’un örf, adet ve kültürünü yaşatmaya çalıştıklarını belirtti. Melengeç, etkinliğin her geçen yıl daha kapsamlı hale geldiğini söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest