karaharmanMUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan 2 bin 200 metre içme suyu hattı ile birlikte Dalaman Kızılya mahallesi Karaharman mevkiinde bulunan 60 hane içme suyuna kavuştu.

İl genelinde içme suyu hat yapımı çalışmalarını hızlandıran Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, son olarak Dalaman İlçesi Kızılkaya Mahallesi Karaharman mevkiinin su ihtiyacını karşılayan kuyunun kuruması nedeniyle çalışma başlattı. 5 günlük yoğun bir çalışma sonucu mahalleye terfi istasyonu yapıldı. 5. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmayla mahalleye 2 bin 200 metre içme suyu hattı çekildi. Çalışmalar sonucunda su sıkıntısı çeken 60 hanenin su sorunu ortadan kaldırıldı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Yazın en sıcak günlerinin yaşandığı ilimizde, turizm nedeniyle de yoğun bir nüfus artışı yaşanmaktadır. Bu sıcak günlerde gerek halkımızın, gerek esnafımızın ve gerekse misafirlerimizin mağdur olmaması için ekiplerimiz tüm bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor. Kuyuların kuruması ile susuz kalan Dalaman Kızılyaka Mahallemizin Karaharman mevkiinde vatandaşlarımızın da mağduriyetlerini gidermek için ekiplerimiz çalışma başlattı. Bayramın 3. günü başladığımız çalışmaları 5 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak bu ilçemizi içme suyuna kavuşturduk. Çalışmalarımız titiz bir şekilde devam ediyor. Tüm şikayet ve talepler, ilgili birimlerimiz tarafından değerlendirilmektedir. Halkımızın içme suyu ile ilgili her türlü sorunlarını e-posta ve çağrı merkezi üzerinden bizlerle paylaşmasını rica ediyorum “dedi.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest