jinan-ve-marmaris-(1)Muğla’nın Marmaris ilçesiyle kardeş şehir olan Çin’in Jinan eyaletinden gelen iş adamları ekonomik yatırımları arttırmak için görüş alışverişinde bulundu.

Çin’in Jinan eyaletinden gelen 4 iş adamı bugün Marmarisli turizmcilerle bir araya gelerek yatırım alanlarını tartıştı. Cettia Beach Otel’de düzenlenen toplantıda Çinli iş adamlarını Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, Meclis Üyeleri ve ilçedeki turizm seyahat acenteleri sahipleri ile otelciler karşıladı. Toplantıda Konuşan Marmaris Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sedat Kirt, ilerleyen dönemde yapılması planlanan yatırımları karşılıklı olarak planlamak amacıyla toplandıklarını belirterek, “İnşaat, konaklama sektörü ve yeme-içme sektöründe ortak yatırımlar yapılması planlanıyor. Yatırımlar öncesinde de turizm, orman işletme, kültür ve eğitim alanında paylaşımlara da başladık. Haziran ayında kendileri de bizleri Jinan’a davet etti. Marmaris’ten iş adamları ve turizm sektörü temsilcileri ile kendilerini ziyaret edeceğiz” dedi.

Toplantıda konuşan Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu da Çinlilerin Marmaris’i keşfetmesini istediklerini söyleyerek “Marmarisli işletmeciler olarak Çinli misafirleri ağırlamak istiyoruz. Aramızdaki dostluk köprüsünü, acentelerle yapılacak görüşmelerle taçlandırmak istiyoruz. Haziran ayında geldiğimizde bizleri turizm acenteleri ve uçak firmaları ile görüştürmenizi rica ediyoruz. Bu sayede yapılacak yatırımların yanı sıra turizmde de canlılık yaratacağımıza inanıyoruz” dedi. Çinli heyet ise, Marmaris’e ve dolayısıyla Türkiye’ye yapılacak yatırımları direkt ya da ortaklık yoluyla yapılması konusunda izlenebilecek yolları belirlemek, yapılabilecek yatırımlar hakkında genel fikir sahibi olarak ülkelerindeki yatırımcı firmalara bilgi aktarmak amacıyla geldiklerini söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest