busra-parMuğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki Özel Uğur Okulları öğrencileri, bedensel engelli 7 yaşındaki Büşra Par’a elektronik yatak almak amacıyla okulda hazırladıkları el işi ürünlerini satışa çıkardı.

Marmaris Özel Uğur Okulları 5/B sınıfı öğrencileri, ‘Topluma Hizmet’ adlı proje kapsamında doğuştan bedensel ve zihinsel engelli Büşra Par’a (7) bin 200 lira değerinde elektronik yatak almak amacıyla harekete geçti. Derste yaptıkları el işi ürünleri okullarında kurdukları stantlarda beğeniye sunan öğrenciler, tespih, masa üstü süs eşyaları ve boyalı tükenmez kalemleri 10 ile 50 lira arasında satmaya başladı. Bir günde 450 lira toplayan çocuklara okula gelen veliler de destek verdi.

Özel Marmaris Uğur Okulları Müdürü Onur Demirtaş, projenin tamamen öğrencilerin çabasıyla ortaya çıktığını söyleyerek “Kendi fikirlerini ortaya koyarak hayata geçiren çocuklara sadece yol gösteriyoruz. Cuma günü kermes bitecek. Eksiği okul yönetimi olarak tamamlayacak ve sipariş edeceğimiz elektronik yatağı kısa sürede engelli çocuğumuzun ailesine ulaştıracağız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest