kent-guvenlik-3Toplum Destekli Polislik çerçevesinde, ilin genel güvenliğine ilişkin yürütülecek hizmetlere toplumun katılımını ve desteğini sağlamak, güvenliğe ilişkin sorunları yerel düzeyde tespit etmek ve hizmetleri geliştirmek amacıyla Kent Güvenlik Danışma Kurulu, Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıya; Vali Yardımcısı Salih Gürhan, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve şube müdürleri, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada vatandaşların can ve mal güvenliği ile huzurunun sağlanması konusunda sadece kolluk kuvvetlerine görev düşmediğini diğer kamu kurum ve kuruluşlarının bu konuyla ilgilenmesi gerektiğini söyleyen Vali Çiçek, danışma kurulunda alınan kararlarla ilin güvenlik hizmetlerine ortak akılla katkıda bulunulduğunu belirtti. Vali Çiçek’in açılış konuşmasının ardından Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Arif Kıvrak, toplantıda görüşülecek gündem maddeleri hakkında bilgi verdi.
Toplantıda kent merkezindeki asayiş, trafik, sağlık, eğitim alanlarındaki sorunlar ele alınırken, trafikte alkol denetimlerinin arttırılması, Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordineli bilgilendirme çalışmalarının düzenlenmesi, telefonla dolandırıcılık konusunda bilinçlendirme çalışmalarının arttırılması istendi. İlkokul ve ana okullarda trafik bilinci uyandırmaya yönelik çalışmalar yapılması, okul çevrelerinde kontrollerin sürdürülmesi, akıllı kavşaklar hakkında sürücülerin bilgilendirilmesi ile ilgili kararlar alındı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest