kermesin-geliri-engelilere-tekerlekli-sandalye-olacak_8327_dhaphoto1Marmaris’te, “Engelleri Kaldıralım” adı altında yılbaşı kermesi düzenlendi. Kermesten elde edilecek gelirle 12 engelliye tekerlekli sandalye alınmasının hedeflendiğini bildirildi.

Marmaris Engelli Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma Eğitim ve Kültür Derneği (MENDER), engellilere tekerlekli sandalye alınması için “Engelleri Kaldıralım” adı altında yılbaşı kermesi düzenledi. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndaki kermeste; ikinci el giyecekler, çeşitli hediyelik eşyalar, çeşitli yılbaşı süslemelerinin yanı sıra kadınların hazırladığı yiyecekler 10 ile 120 lira arasında fiyatlarla satışa sunuldu. Marmarislilerin yanı sıra ilçede yerleşik yaşayan yabancılar da kermese ilgi gösterdi. Kermeste, Noel Baba kostümü giyen bir kişi tarafından çocuklara balon dağıtıldı. Bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve meslek odası temsilcileri de kermesi ziyaret edip, destek verdi.

Marmaris Engelli Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma, Eğitim ve Kültür Derneği (MENDER) Başkanı İş Kadını Şennur Ünlü, “Dernek olarak bu yıl açtığımız kermesten elde edeceğimiz tüm geliri tekerlekli sandalye almaya ayıracağız. Kermesten elde edeceğimiz gelir ile hedefimiz 12 tane tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahiplerine vermek” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest