kibrisin-neronu-datcada-tutuklandi_4928_dhaphoto1Datça’da, hırsızlık ve kundaklama olaylarının şüphelisi olarak 10 gün önce adliyeye sevk edilen ve tedavi amacıyla Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gönderilen 58 yaşındaki Raki Sevik, iki gün önce taburcu olup tekrar döndüğü kentte, bu kez Maliye’ye ait eski bir oteli ateşe verdiği iddiasıyla gözaltına alındı. KKTC’de çok sayıda kundaklama olayına karıştığı gerekçesiyle adı Kıbrıs Neron’una çıkan ve sınır dışı edildiği öğrenilen Raki Sevik, bu kez Datça’da sevk edildiği adliyede tutuklandı.

KKTC’de bir ay önce meydana gelen çok sayıda kundaklama olaylarına karıştığı gerekçesiyle adı Kıbrıs’ın Neron’una çıkan ve sınır dışı edilen iki çocuk babası Raki Sevik., 10 gün önce Muğla’nın Datça İlçesi’ne geldi. Bir marketten kahvaltılık yiyecek çalarken yakalanan Raki Sevik, ilk olarak sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Basın mensuplarına adliyeye sevk edilmesi sırasında mizaç bozukluğu rahatsızlığının bulunduğunu ileri sürerek “Marketlerden bir şeyler çalarken deşarj oluyorum, rahatlıyorum” demesi şaşkınlık yaratan Raki Sevik, serbest bırakılmasının ardından bir hafta içinde 2 hırsızlık ve 6 kundaklama olayına daha karıştı. Yakalanan Raki Sevik, bu kez sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce tedavi için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastaneden üç gün önce taburcu olan Raki Sevik, tekrar geldiği Datça’da, son olarak geçen Perşembe akşamı saat 21.00′de, İskele Mahallesi Esen Ada Mevkii’ndeki Maliyeye ait yaklaşık bir yıldır atıl bir otelin bahçesinde, iddiaya göre, 15′e yakın palmiye ağacı ile otelin yanmasına yol açan bir ateş yaktığı iddiasıyla tekrar gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından dün akşam adliyeye sevk edilen Raki Sevik, bu kez tutuklandı. Adliyeye sevk edilirken Raki Sevik’in ‘Pablo Ferido’ diye bağırdığı duyuldu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest