ortacada-kitap-okuma-etkinligi-(5)Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak için 2012′de başlatılan “81 İlde Kitap Okuyoruz” kampanyasının beşincisi düzenlendi. 30 dakika boyunca süren okuma etkinliğinin ardından 3 bin kitap, katılımcılara hediye edildi.

Ortaca Halk Kütüphanesi ve Ortaca Belediyesi Kültür park Kütüphanesi’nce “81 İlde Kitap Okuyoruz” kampanyası kapsamında etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliğe; Ortaca Belediye Başkan Vekili Ali Avcı, kütüphane yetkilileri, CHP ilçe örgütü, öğretmenler, öğrenci ve halk katıldı. Saat 12.30-13.00 arasındaki etkinlikte; 30 dakika boyunca kitap okundu.

ortacada-kitap-okuma-etkinligi-(3)Ortaca Halk Kütüphane Müdürü Nuran Gökçe, “Bu kağıttan dünyayı keşfetmek için kitabın kapağını açmak lazım. Halkımızın etkinliklere sahip çıkmalarını görmek bizi mutlu ediyor. Kitap okumayı doğal yaşamla bir tutmalıyız. Kitap okunmadan geçen bir gün eksik bir gündür. Umuyoruz bu etkinliğimizin kitaba bir etkisi olur. Amacımız insanları okumaya teşvik etmek. Okuduğumuz kitapları buraya bırakıp başka vatandaşların da yararlanmasını sağlamak olacaktır. Böylece herkes arasında bir kitap alışverişi gerçekleşecektir” dedi.

Etkinliğin sonunda 3 bin kitap katılımcılara hediye edildi.

Haber: DHA

ortacada-kitap-okuma-etkinligi-(4)

Paylaş
  • gplus
  • pinterest