kimkumu-plaji-(1)Güney Ege’nin gözde turizm merkezi Marmaris Kızkumu Plajı’ndaki kaçak olduğu ileri sürülen tesise yıkım için gelen belediye ekipleri mahkeme kararı engeline takıldı.

İlçeye bağlı Orhaniye Mahallesi’nde bulunan ve yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi gösterdiği efsanevi Kızkumu Plajı’ndaki tesise yıkım için verilen süre doldu. Dün Marmaris Belediyesi yetkilileri zabıta, işçi ve bir iş makinesiyle birlikte plaja geldi. Ekipler yıkım hazırlığı yaptığı sırada tesisin işletmecisi Celal Ataş, mahkemenin yıkımla ilgili verdiği ve kısa bir süre önce eline ulaşan “Yürütmeyi durdurma” kararını belediye yetkililerine gösterdi. Kararı inceleyen yetkililer, yıkımı iptal edip geri döndü.

Marmaris Belediyesi Fen İşleri ve İmar Müdürü Özgür Han, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce işletme sahibinin Muğla 2. İdare Mahkemesi’ne başvurarak yürütmenin durdurulmasını istediğini ancak bu talebin reddedildiğini söyledi.
Bunun üzerine gerekli yasal işlemleri başlatarak ekipleriyle yıkıma geldiklerini belirten Han, ancak bir üst mahkeme olan Aydın 2. İdare Mahkemesi’nin 15 gün süreyle yürütmenin durdurulması, belediyenin savunmasının göz önünde bulundurularak nihai kararın ilerleyen sürede verilmesine yönelik karar aldığını anlattı.

Kararın bugün tarihli olması nedeniyle kurumlarına henüz ulaşmadığını bildiren Han, bundan dolayı yıkım işlemini tamamlamaya geldiklerini ancak yargı kararı olduğu için bunu yapamadıklarını kaydetti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest