Piri-Reis-Okul-Gemisi-Bodrum-(1)Eğitim ve staj amacıyla Ege ve Akdeniz’e açılan ve Piri Reis Üniversitesi Okul Gemisi Bodrum’a geldi. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Başkan Kocadon’u ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyaretin ardından Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u Piri Reis Okul Gemisi’ne davet etti. Başkan Mehmet Kocadon’a gemiye yapılan ziyarette Rektör Oral Erdoğan başta olmak üzere Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Piri Reis Okul Gemisi Kaptanı Semih Salgıncı, gemi otel müdürü Sedat Aydoğan, üniversite öğretim görevlileri ve denizci eğiticisi eğitmenlerden Dekan Yardımcısı Yardımcı Doçent Dr. Ergün Demirel, Şems Aktuğ, Cihat Aşan, Murat Selçuk Solmaz, Ali Cem Kuzu ile üniversite araştırma görevlisi Barış Özsever ve gemide eğitim gören öğrenciler eşlik etti. Başkan Kocadon’a gemiyi gezdiren yetkililer Türkiye denizciliği, Bodrum’da denizcilik adına yapılan faaliyetler ve STS Bodrum Okul Gemisi hakkında sohbet etti.

Ziyaret sonunda ise Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Gündüz Nalbantoğlu’na denizciliğe sunmuş oldukları katkılar nedeniyle Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan tarafından teşekkür plaketi ve çeşitli hediyeler verildi.

Piri-Reis-Okul-Gemisi-Bodrum-(2)Çoğunluğu Piri Reis Üniversitesi’nden 2’si Romen, 24’ü kız, 8 üniversiteden 46 kişi ile toplam 191 öğrenci bulunan Piri Reis Üniversitesi Okul Gemisi’nde eğitimciler ve mürettebat ile birlikte toplam 270 kişi seyahat ediyor. 1983 model Polonya yapımı olan Piri Reis gemisi, daha önce Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’ne eski adı Ankara iken de gelmişti. 20 Temmuz – 20 Eylül 2015 tarihleri arasında 2 ay sürecek olan eğitimin ilk ayını Karadeniz’de geçiren gemi ikinci ayında ise Ege ve Akdeniz’e açıldı.

Piri Reis Okul Gemisi’nde öğrenciler bir yandan eğitim alırken bir yandan da staj yapma fırsatını bulabiliyor. Prof. Dr. Oral Erdoğan, önümüzdeki yıllarda sadece denizcilik fakültesinden değil, işletme veya sağlık ile ilgili bölümlerden de öğrencilere staj yapma imkanını tanımak istediklerini kaydetti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest