konacikMUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı KonacıkAAT’nin revizyon ve bakım onarım çalışmaları tamamlanarak, tesisten çıkan suyun kalitesi yüzde 90 oranında artırıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki mevcut atıksu arıtma tesislerinin revizyonve bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor. MUSKİ Tesisler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Batı Bölgesi Şube Müdür Vekili Kadriye Erkal Yıldırım koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren ekipler, Batı bölgesindeki Konacık Atıksu Arıtma Tesisi’nin revizyon ve bakım onarım çalışmalarını tamamladı.

Batı bölgesi ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda Bodrum ilçesine bağlı Konacık Mahallesi’nde bulunan KonacıkAAT’nin çıkış suyu kalitesi revizyon ve bakım onarım çalışmalarının ardından yüzde 90 oranında arttırıldı.

“YENİ MEMBRAN KASETLERİ DEVREYE SOKULDU”

Membran teknolojisi ile ileri atıksu arıtımı yapılan KonacıkAAT’de, Almanya’dan ithal edilen yeni membran kasetlerinin devreye sokulduğunu ifade eden MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, bunun sonucunda tesiste daha kaliteli bir şekilde su arıtıldığını belirtti.

İthal edilen yeni membranların tesis personelleri tarafından 3 gün içerisinde montajlarının tamamlandığını belirten Ülgen, “Yeni membranların devreye alınmasıyla birlikte çıkış suyu kalitemizi yüzde 90 arttırdık. Bunların yanında mevcut membranların işlevsellik ve kullanım ömrünü arttırdık” dedi.

“EN YÜKSEK VERİMDE ARITIM YAPILIYOR”

Ülgen, atıksu arıtma tesislerinde yapılan bakım onarım ve yenileme çalışmalarının devam edeceğini ve ildeki tüm tesislerin verimini artırmak için çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Ülgen, “KonacıkAAT’de yapılan revizyon çalışmaları ile birlikte ‘Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’ standartlarında en yüksek verimde arıtım yapılmaktadır. Sistem yenilendi. Ekiplerimiz tarafından düzenli olarak kontrolü yapılmakta ve herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmemek için çalışmalarımız devam etmektedir. Belli bir plan ve proje dâhilinde devam eden çalışmalarımızın sonunda Bodrum ilçemizdeki tesislerimizi daha verimli hale getirip vatandaşlarımızı memnun etmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest