kopeklerin-saldirdigi-esigi-hayvanseverler-kurtardi-3Bodrum’da bir ağaca bağlı eşek, iki köpeğin saldırısına uğradı. Olayı fark eden iki hayvan severin kurtardığı eşek, barınağa götürülerek tedaviye alındı.

Bitez Mahallesi sahilinde bugün saat 07.30′da yürüyüşe gelen 33 yaşındaki Deniz Kara ve 31 yaşındaki Nalan Burucu, köpeklerin ağaca bağlı eşeğe saldırdığını gördü. Kara ve Burucu, köpeklerin saldırarak yaraladığı eşeği kurtardı. Sahibine ulaşılamayan eşek, Bodrum Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’na götürüldü ve tedaviye alındı.

Emlak Danışmanı Deniz Kara, “Ağaca bağlanan ve kanlar içindeki eşeği, başında köpeklerle görünce ne yapacağımızı önce bilemedik. Hemen kafamızı toplayıp bir şekilde eşeğin yanından köpekleri uzaklaştırdık. Eşeğin sahibini bulmaya çalıştık ama kimse sahiplenmedi. Tanıyan da çıkmadı. Belediye birimlerine ve barınağa bilgi verdik. Barınak yetkilileri eşeği götürerek tedavisini yaptı” dedi.

Kara’nın iş arkadaşı da olan Nalan Burucu ise, “Saldıran köpeklerin sahipli olup olmadığını bilmiyoruz ama her gün yürüyüş yaparken o köpekleri görüyoruz. Aynı saldırıyı insana da yapabilir. Köpeklerin sinirli bir yapısı var ve ne yapacağı belli olmaz, yetkililerin bir facia daha yaşanmadan önlem almasını istiyoruz” diye konuştu.

Veteriner Hekim Ayşe Elvan Canbakan, tedaviye alınan eşeğin genel anestezi ile yırtılan bazı damarlarının dikildiğini, parçalanan kalçasına dikiş atıldığı söyledi. Kanama durdurucu iğne yapılan ve antibiyotik tedavisi uygulanan eşek sahibi, bulunmazsa yaraları kapanana kadar barınakta gözlem altında tutulacak.

Bu arada eşeğe saldırdığı belirlenen ve boynunda tasması bulunan sahipli iki köpek de gözlem için barınağa getirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest