koruma-altindaki-flamingolari-vurana-8-bin-lira-ceza_9288_dhaphoto1Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4′üncü Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürlüğü Av Koruma ekipleri, kaçak olarak avlanan ve koruma altındaki su kuşları flamingo ile bayağı kaşıkçıları vurduğu belirlenen kişiye toplam 8 bin 482 TL para cezası kesti.

Büyük Menderes Deltası Batıköy- Arapça Mevkisi’nde kaçak avlanan 1 kişi, vurduğu iki flamingo, 1 bayağı kaşıkçı ve 1 fiyu ördeği ile yakalandı. Av Koruma ekiplerince yapılan kontrolde ele geçirilen avlanmış flamingo ile bayağı kaşıkçının, Orman ve Su işleri Bakanlığı’nca koruma altına alınan türlerden olduğu belirlendi. Kaçak avlanan avcıya vurduğu su kuşları için toplam 4 bin 800 lira tazminat cezası ve avlanma usul ve esaslarına aykırı davrandığı için de 3 bin 682 lira idari para cezası kesildi.

kacak-avcilara-ceza-yagdi-_2972_dhaphoto2Kaçak Avcılara Ceza Yağdı

Köyceğiz İlçesi Dalyan Özel Koruma Bölgesi’nde yasa dışı avlandıkları belirlenen 7 kişiye toplam 6 bin 576 lira ceza kesildi.

Dalyan Özel Koruma Bölgesi’nde yasa dışı avcılığa yönelik denetimler tüm hızıyla sürüyor. Orman ve Su İşleri 4. Bölge Müdürlüğü ekiplerince Köyceğiz Gölü ve çevresinde yapılan av denetimlerinde yasa dışı avcılık yaptığı tespit edilen 7 kişiye 4 bin 976 lira idari para cezası verildi. Kaçak avcılık yapan 7 kişiye ayrıca vurdukları saz tavuğu, küçük su çulluğu, su kılavuzu ve çamurcun ördeği için de 1600 lirası tazminat olmak üzere toplam 6 bin 576 lira ceza uygulandı. Denetimlerde kaçak avcılıkta kullanıldığı öğrenilen 8 tüfeğe ise el konuldu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest