aileler-kahvaltida-bulustuMuğla Valiliğine bağlı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Ortaca’da  koruyucu ailelerle dayanışma kahvaltısı düzenlendi.

Ortaca ilçesi Aliabi Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Ortaca Garnizon Komutan Vekili Jandarma Üsteğmen Emre Altan, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan Emniyet Müdürü İsmail Ayhan ve çok sayıda koruyucu aile katıldı. Yapılan kahvaltı sonrasında koruyucu ailelere protokol üyeleri tarafından plaket; çocuklara da değişik hediyeler verildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu yaptığı açılış konuşmasında; “ Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlayan Gönül Elçileri Projesinin birinci basamağı olan koruyucu ailelerle ilgili yapılan çalışmalar neticesinde 2012 yılında dokuz koruyucu ailemizin yanında on çocuğumuz bakıldı. Yapılan tanıtım çalışmaları neticesinde siz değerli ailelerimizin katkıları ile bugün otuz bir ailemizin yanında kırk üç tane çocuğumuz koruyucu aile hizmeti almaktadır. On ailemizde iki çocuk, bir ailemizde üç çocuk ve yirmi ailemizde de tek çocuk olarak hizmet verilmektedir. Şu an için ilimizde koruyucu aile olmak için müracaat edip, uygun çocuk bekleyen sekiz aile mevcuttur. Amacımız çocuklarımızı aile ortamında büyütüp, topluma kazandırmaktır. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Sizler kimsesizlerin kimi olduğunuz için size ne kadar şükretsek azdır. Amacımız aileler bir arada olsun, kaynaşsın ve bundan sonra da her ay bir ilçede bu tür sosyal etkinliklerle devam etmek istiyoruz.”dedi
Koruyucu aile Gülşen Çaktuğ ise; “ Bugün bizi bir araya getiren dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ben koruyucu aile kapsamına katıldığım için çok mutluyum. Oğlumu çok seviyor ve bize bu imkânı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Allah hiçbirimizi çocuklarımızdan ayırmasın” dedi.
Vali Amir Çiçek ise, “ Bu tür kahvaltıları çok seviyorum; tadı çok güzel oluyor. Koruyucu ailelerimiz ile birlikte olmak bize şifa verdi. Ben onlara diyorum ki: Bu hayırlı işleri yapmak size çok şeyler kazandıracak. Allah sizlerden razı olsun. Bu güzel bir çalışma gönüllü yapılan bir iştir. Kimse bu ailelerimizi zorlamıyor. Her ailemiz bir evlat yetiştiriyor. Bu çocuklarımızı yetim bırakmıyorlar. Bundan daha güzel bir yatırım olmaz” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest