geri-donusum-atolyesi-(3)Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Akademisi bünyesinde kurulan geri dönüşüm grubu atölye çalışmalarına başladı.

İlk olarak da doğayı en çok atık olarak kirleten şişe ve gazete kağıtlarından başlayan çalışmaların arasında çeşitli ev kullanım araçları ve dekoratif ürünlerin yapımı da yer aldı. Kadın Akademisi geri dönüşüm grubu yeni bir projeye daha imza atmış oldu . İş atölyeleri ile Aykut Oray Kültür ve Sanat Merkezi’nde hizmet veren ve yaptığı organizasyon ve sergilerle gözde bir yer haline gelen kültür merkezinde, geri dönüşüm dışında dekoratif taş, ahşap boyama, ipek böceği koza, keçe, 3 boyutlu resim ve sanat atölyeleri ile kadın akademisi çatısı altında hizmet üreten merkeze yerleşik yabancıların da ilgisi gün geçtikçe artıyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil Karanfiloğlu, yaptığı açıklamada; “2015 yılında merkezimizde 11 farklı kadın grup çalıştayı ve 11 atölye çalışması ile tüm Türkiye ‘ye örnek çalışmalarımız olacak müjdesini verdi. Belediye Başkanımız Kamil Ceylan’ın her ay bir sanat ve kültür faaliyeti ile yıl boyu etkinlikler ve sergiler açmamız yönündeki emirlerini en üst seviyede gerçekleştirecek kadın gönüllüler ve dayanışma içinde çalışan kadın akademisi ile birlikte yerel ve ulusal çalışmalarımız olacağı müjdesini şimdiden verebilirim. Çünkü Köyceğiz’de yaşayan kadınlar kendisine destek olana emeğini fazlası ile vererek üretiyor. Üretilen ürünler, kültür merkezi bahçesinde kurulan Hanımeli Pazarı’nda satışa sunuluyor” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest