noel-pazari-(9)Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde belediye ile Yabancılar Derneği’nin bu yıl dördüncüsünü kurduğu Noel Pazarı’na ilgi yoğun oldu.

Pazarda açılan stantlardan elde edilecek gelirle engellilere ve sokak hayvanlarına yardım edileceği açıklandı.

Bölgedeki yabancı uyrukluların sosyal hayata katılımlarını sağlayarak, iletişimlerini en üst seviyede tutmak amacıyla kurulan Köyceğiz Yabancılar Derneği ile ilçe belediyesi, bu yıl Noel Pazarı’nın dördüncüsünü kurdu. İl genelinden yoğun katılımın olduğu pazarda 300 stant açıldı. Çeşitli eşyaların satıldığı stantlardan elde edilen gelirle ve sokak hayvanlarına yardım edileceği açıklandı. Çocukların merakla beklediği Noel Baba, pazara tekneyle geldi. Köyceğiz Kordon’unda tekneden inen Noel Babaya çocuklar sevgi gösterisinde bulundu. Yüzleri boyanan çocuklar, Noel Baba ile fotoğraf çektirdi. Pazarda ikinci el eşyalar ve el sanatları ürünler ile ev yapımını yiyecek ve içecekler satıldı.

Yabancılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi John Vickers, pazara ilgiden memnun olduklarını belirtip, amaçlarının yörede yaşayan yabancılarla yöre insanının bir arada olacağı; birlikte bir şeyler yaparak, ortak alanlarda ortaklaşa etkinlikleri bir araya getirmek ve kaynaştırmak olduğunu söyledi.

Haber: DHA

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest