can-melekMuğla yöresinde yaşayan yabancıların dayanışma derneğinin Can Melek Bileklik projesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ortaklığında ‘Akıllı Can Meleğe’ dönüştürülecek.

Akıllı Can Melek Çalıştay Gala Yemeğine Muğla Valisi Amir Çiçek, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, Suzan Harmandar, Vali Yardımcıları Halit Deveci, Kamil Köten ve Fatih Ürkmezler, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ,Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Köyceğiz Belediyesi Başkan Vekili Cemil Cem ve meclis üyeleri Nadi Pirci ve Neriman Palancıoğlu, Üntaş Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Altuntaş, Blue Port Avm Genel Müdürü Ayten Bilgin, Dekanlar, Daire Başkanları Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Tarım Mdr. Yrd., Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı, Marmaris İlçe Tarım Müdürü, Muğla Zihinsel Engelliler Derneği, Muğla Engelliler Derneği, Marmaris Engelliler Derneği, Marmaris Tema, Muğla ve Marmaris Şehit Aileleri Derneği, Kalimerhaba Derneği, Muğla ve Marmaris Gönül Elçileri, Muğla Ak Parti Kadın Kolları Başkanı ve üyeleri, Aile Sosyal İşler Federasyonu üyeleri, Marmaris Filarmoni Derneği, Marmaris Ak Parti İlçe Başkanı, Muğla ve Marmaris Cumhuriyet Kadınları üyeleri, yönetmenler, sanatçılar, oyuncular, yazarlar, muhtarlar, birçok sivil toplum kuruluşları, sendikalar, 300′den fazla davetli katıldı.
Gecede konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek; “Projeyi ilk duyduğum zaman ekibin heyecanı beni etkilemişti. Projenin içeriğini biliyordum, gayretleri de görünce projenin gelişmesi yönünde daima destek vereceğiz. Köyceğiz’den doğan can meleğin hızlı yolculuğuna şahit olduk, projeye emek veren herkesi ve kutluyorum” dedi.
Rektör Harmandar ise; “Akıllı Can Melek Projesi’nin engelliye hizmet eden bir proje olduğuna inancımız tamdır. Araştırma-uygulama merkezimizce ilk denemelerinden sonra daha da geliştireceğimiz sürece girecektir” dedi.
Yemek sonrası engellilerin yaptığı strafor tabloları, Köyceğiz Belediyesi Köyceğiz Kadın Akademisi İş ve Sanat Atölyesi’nin taş tabloları ve Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Çini Atölyesi’nin çini tabloları Can Melek Projesi’ne katkı sunanlara verildi. Alışverişlerde alınmayan bir kuruşlar can meleğe diyerek “Kuruşuna Sahip Çık’’ Kampanyasının startı da verildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest