bodrum-kultur-turlari-(2)Bodrum’a düzenlenen kültür turları ile yurt dışından gelen turistler kış turizmini canlandırıyor. 

Kış aylarında Bodrum’a canlılık getirilmesi için düzenlenen kültür turları ile turizmi 12 aya yaymak isteyen Royal Arena Otel her hafta yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 200 turisti Gümbet’de bulunan otellerinde ağırlayan otel yetkilileri kış ayında da ilçenin canlı kalması için Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa ve birçok ülkeden haftalık turlar ile ilçeye turist getirtiyor.

Bodrum’u turistlere tanıtan yetkililer, turizmi 12 ay boyunca sürdürmeyi planlıyor.
Royal Arena Otel Genel Müdürü Naki Bozdağ, Bodrum’da kış aylarına da hareket gelmesi için 12 ay otellerini açık tuttuklarını belirterek “Kış ayları Bodrum’da turizm yok denilecek kadar az. Birçok otel ve iş yerleri kapılarını kapatıyor. Biz ise kış aylarında otelimizi açık tutarak kış aylarında da Bodrum’da canlılık olmasını istiyoruz. Bu nedenle Bodrum’a kültür turları düzenliyoruz. Bu tur ile birlikte yurt dışından çok sayıda turist Bodrum’a geliyor. Hedefimiz kış aylarında da turizmi canlandırmak. Bizim otelde konaklayan misafirlerimiz, yaz aylarında da ilçeye gelmeyi planlıyorlar. Bu turlar sayesinde hem kültürümüzü tanıtıyoruz, hem de ekonomimizi canlandırıyoruz. Biz Royal Arena Otel yetkilileri olarak kış aylarında fitness, alakart restoran ve sportif faaliyetlerimizle 12 ay boyunca otelimizi açık tutuyoruz. Bodrum’a kış aylarında canlılık getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest