bodrum_liman-(2)Bodrum Liman İşletmesinin Büyükşehire geçmesinin ardından eski liman personeli işsiz kaldı.

Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olmasının ardından, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri olan Bodrum Liman İşletmesi geçtiğimiz ay Muğla Büyükşehir Belediyesine geçmişti.

Edinilen bilgiye göre, Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.de sigortalı olan 15 personelin işlerine 31 Mayıs tarihi ile son verildiği, ancak personellerin bunu yaklaşık 15-20 gün sonra öğrendiği iddia edildi. Şu anda işsiz kalan ve çoğunluğu Bodrumlu olan personele önümüzdeki günlerde iş sözü verildiğinden dolayı işsiz kalan personelin herhangi bir açıklama yapamadıkları öğrenilirken, Muğla Büyükşehir Belediyesinin de Bodrum Limanı’nda tamamen kendi personelinden oluşan bir ekip kurduğu öğrenildi.

Limana Dev Tabela ve Kameralar Konuldu

Öte yandan Bodrum Limanı’nın gümrük kapısının bulunduğu alana üzerinde “Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Liman İşletmesi” yazılı bir tabela asılırken, aynı tabelanın farklı boyutlarda limanın bazı noktalarına da asıldığı dikkatlerden kaçmadı. Limanın büyükşehire geçmesinin ardından bazı noktalara konulan ve geceleri mavi ışık saçan güvenlik kameraları da dikkatlerden kaçmadı.

Sezon Yavaş Ama Yinede Sıkıntılar Yaşanıyor

Öte yandan ismini vermek istemeyen bazı tekne sahipleri ise, sezonun kötü gittiği günlerde Bodrum Limanı’nı yıllardır tanıyarak bilen personelin gönderilerek yerlerine yeni personelin getirilmesinin yanlış olduğunu belirtirken, yeni personelin en azından yazın ortasında değil, kışın eğitilerek göreve getirilmeleri konusunda görüş bildirdiler.

Muhabir: Mehmet Can Meral

Paylaş
  • gplus
  • pinterest