liseli-kizlardan-anlamli-trafik-projesiMarmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören 6 kız öğrenci, “Emniyet kemerini ve kaskını tak, canın değerli” sloganıyla başlattıkları proje kapsamında sürücüleri uyaran el ilanları dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere trafik kurallarına uyma bilinci aşılamak amacıyla başlattığı ‘Trafikte gençlik harekatı’ yarışmasına katılmak için proje hazırlayan Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’ndeki 6 kız öğrenci “Emniyet kemerini ve kaskını tak canın değerli” sloganıyla projelerini hayata geçirdi. Kız öğrenciler trafik polisleri eşliğinde Ulusal Egemenlik Caddesi üzerinde bugün ‘Emniyet kemerini tak canın değerli’ ve ‘Kaskını tak canın değerli’ yazılı tişörtler ile sürücülere el ilanı dağıttı. Kask ve emniyet kemeri takmayan sürücülere “Canınız bizim için değerli trafik kurallarına uyun” ikazında bulunan öğrenciler, sürücülerden “Kaskını ve emniyet kemerini tak canın değerli” cümlesini söylemesini isteyerek görüntülerini kameraya kaydetti. Öğrenciler, bir saat içinde 550 adet el ilanını sürücülere dağıttı.

Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Çakır, “Danışman öğretmenimiz gözetiminde bu projeyi hayata geçirdik. Polislerin durdurduğu sürücülere el ilanı dağıtarak bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Kask ve emniyet kemeri takmayanlara ikazda bulunduk. Tüm bu yaptığımız çalışmaları kayıt altına alıp Milli Eğitim Bakanlığı’nın yarışmasına katılacağız” dedi.

Öğrenciler, haftanın belli günlerinde trafik polisleriyle birlikte sürücülere toplam 5 bin adet el ilanını dağıtacaklarını bildirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest