macar-ogrenciye-tecavuz-(2)Erasmus öğrenci değişim projesi kapsamında 2009 yılında Muğla’ya gelen Macaristan uyruklu R.S. (26) isimli öğrenciyi, Ula ilçesi Akyaka Mahallesi Çınar Mevkii’nde tehdit, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakarak nitelikli cinsel saldırı iddiası ile yargılanan M.B. (30) ve M.D. (32)’nin cezaları Yargıtay tarafından onanarak Muğla Kapalı Cezaevi’ne gönderildiler.

2009 yılında Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Muğla’ya gelen 20 yaşındaki Macaristan uyruklu R.S. isimli kız öğrenci, Akyaka’da bir apartta kaldı. R.S. apartta kalırken tanıştığı bir Türk kanalıyla bara gitti. Barda tanıştığı M.B. ve M.D. isimli şahıslar R.S.yi sabah karşı eve götürmek yerine araçları ile Akyaka Mahallesi Çınar Mevkii’ne götürdü. Burada iki kişi tarafından tehdit ve cebir yolu ile nitelikli cinsel saldırıya uğradı. R.S. isimli Macar öğrenci, saldırı sonrası Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine suç duyurusunda bulundu. 2009 yılında ve Muğla Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın Yargıtay aşaması da sona ererken, M.B. ve M.D. tehdit, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve nitelikli cinsel saldırı suçlamaları nedeniyle 13’er yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldılar.

Yargıtay tarafından hapis cezaları onanan M.B. ve M.D. Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından aranmaya başlandı. M.B. Akyaka’da, M.D. isimli zanlı ise Milas Ören Mahallesi’nde yakalanarak Muğla Adliyesi’ne getirildiler. Haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan iki kişi tutuklanarak Muğla Kapalı Cezaevi’ne gönderildiler.

Haber: İHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest