mantar-ararken-basina-tomruk-dustu-(5)Muğla’nın Seydikemer ilçesinde eşiyle birlikte mantar ararken üzerine tomruk devrilen genç, askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Seydikemer ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi Sazak mevkinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Adnan Karagöz (28) isimli çiftçi, eşi Çiğdem Karagöz (26) ile birlikte kuzugöbeği mantarı aramak için ormanlık bölgeye gitti. Mantar arayarak kesim alanına ulaşan Adnan Karagöz, kesilmiş bir tomruğun üzerine çıktı. Çevreye bakmakta olan Karagöz, ayağının kayması sonucu yere düşünce; hareketlenen tomruk Karagöz’ün üzerinden geçti. Eşinin sol bacağının kırıldığını fark eden Çiğdem Karagöz, 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. Ormanlık alanda yaralıya ulaşan 112 ekipleri, 4 gündür devam eden kuvvetli yağış nedeniyle bataklığa dönen ormanlık alandan çıkamayınca Fethiye AKUT ve AFAD ekiplerinden yardım istedi.

Helikopterle Kurtarıldı

Bölgeye ulaşmak üzere yola çıkan AKUT ve AFAD ekipleri, her ihtimali göz önünde bulundurarak Dalaman Hava Meydan Komutanlığından helikopter talep edildi. Zorlu araziyi aşarak yaralıya ulaşan AKUT ekipleri, donmak üzere olan Karagöz’e montlarını vererek sıcak tutmaya çalıştı.

Adnan Karagöz, karayoluyla ormanlık alandan çıkmanın zaman alacağı düşünülerek çelik sedye ile askeri helikopter alındı. Bacağında çok sayıda kırık oluştuğu tespit edilen Karagöz, yaklaşık 3 saatlik çalışmalarının ardından Fethiye Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Karagöz’ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest