marex-2016-(2)Muğla’nın Marmaris ilçesinde, bu yıl 17′ncisi düzenlenen Marex 2016 Turistik Tesis Ekipmanları ve Gıda Fuarı (MAREX 2016), kapılarını ziyaretçilere açtı.

MARFO Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarın yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışına Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı’nın yanı sıra Marmaris Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Açılışta konuşan Marfo Fuarcılık’ın sahibi Volkan Gülcan, bu yıl 17.si düzenlenen Marex 2016 Turistik Tesis Ekipmanları ve Gıda Fuarı’nın, 85 katılımcı firma, 30 farklı sektörden 400 markanın katılımı ile Marmaris’e yakışan bir organizasyon olduğunu söyledi. Gülcan “Turizm sektörüne hizmet eden, değer katan firmalarımız Marmaris’te turizmcilerimize yeni ürünlerini tanıtmak için, kampanyalı rakamlarından yararlandırmak için fuarımıza katıldılar. Bütün turistik tesislerimizi fuarımıza bekler, bütün bu imkanlarından yararlanmalarını isteriz” dedi.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel de Marex 2016 Fuarı’nın 17′nci kez yapılmasının artık kökleşmiş bir organizasyon olduğunu, katılım oranlarının da geçmiş yıllara göre arttığını bunun da bu fuara olan ilgiyi gösterdiğini söyledi. Kaymakam Yüksel, “Bu tür fuarlar, ilçemize, turizmimize, ekonomimize önemli katkıları olan fuarlardır. Bu fuarları önemsiyoruz. Fuarın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tüm katılımcılara bol kazançlar. Turizmcilere de yaklaşmakta olan yeni sezonun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Yüksel, Marmaris Belediye Başkan yardımcısı Halil Gökovalı ile kurdelesini keserek, fuarı açtı. Bu yıl da binlerce profesyonel ziyaretçinin katılması beklenen Marex 2016 Fuarı’nda, turizm işletmeleri, kamu kurum ve kuruluşları, otel, restoran, ve kafeterya sahipleri, 30 farklı sektörde her türlü ürünü bulma imkanına sahip olacak. Fuar, 12 Mart Cumartesi saat 17.00′ye kadar gezilebilecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest