marmarise-yeni-devlet-hastanesiMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde Orman Bakanlığı’na ait arsa Sağlık Bakanlığı’na devredilerek 125 yataklı devlet hastanesi yapılacak.

Marmaris’in Beldibi Mahallesi’ne 29 bin 957 metrekarelik alana 125 yataklı devlet hastanesi yapılması için Muğla Valiliği 75. Yıl Salonu’nda protokol imzalandı. Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Orman Su İşleri 4. Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya ve İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin arasında imzalanan protokol törenine AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, Vali Amir Çiçek ile daire müdürleri katıldı. Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, “Marmaris’te ikamet eden halkımıza yaz aylarında tatile gelen turist nüfusunun eklenmesi ile birlikte ilçe nüfusu yaklaşık 200 bin kişiye ulaşıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Marmaris’te 125 yataklı tam donanımlı bir hastane binası için arsa araştırması sonucu Milli Parklar Müdürlüğü’ne ait Beldibi Mahallesi’nde 29 bin 957 metrekarelik alan tespit edildi. Bu alanda Orman Bakanlığı’na ait lojman ve arşiv binalarının bulunmasından dolayı bu binaların Milli Parklar Müdürlüğü tarafından belirlenecek alana yapılması neticesinde tahsisin gerçekleştirebileceği bildirildi. Bakanlıklar arasında yapılan ortak çalışma sonucu hayata kazandırılacak olan bu yatırımın halkımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Milletvekili Nihat Öztürk ise, Orman Bakanlığı’nın ilk kez sağlık için yer tahsisi yaptığını belirterek “Bu, Muğla milletvekilleri ve bürokrasisinin başarısıdır” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest