marmarisspor-(2)Marmaris Spor Kulübü’nün yetiştirdiği futbolcu genç yetenekler , U14 Milli Takım kampına seçilerek ilçenin gururu oldu.

U14 Milli Takımı’nın, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdiği hazırlık kampı sona erdi.

15 Mart Pazar günü toplanan oyuncular, U14 Milli Takımı Teknik Direktörü Güngör Şahinkaya ve Antrenör Adnan Örnek gözetiminde gerçekleşen çalışmaların ardından dün kamptan ayrıldı.

Kampta yer alan genç futbolculara, 17 Mart Salı günü teknik testler uygulandı. Futbolculara, aynı gün Milli Takımlar Fiziksel Performans Departmanı Sorumlusu Levent Şahin gözetiminde de fiziksel performans testleri yapıldı.İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrencilerinin iş birliği, katılımı ile performans antrenörleri Ömür Serdal Altunsöz ve Muratcan Üner gözetiminde gerçekleşen çalışmada oyunculara; esneklik, çabukluk, patlayıcı kuvvet, sürat ve dayanaklılık testleri uygulandı.

Teknik Direktör Güngör Şahinkaya yönetimindeki U14 Milli Takımı’nın hazırlık kampına Marmarisspor’da yetişen ve ve gittiği takımlarda başarılarını devam ettiren Emircan Sarı Altınorduspor, Halil İbrahim Karavuş Akhisar Belediye Gençlik Spor adına katılarak kulübün ve ilçenin de gururu oldular.

Egemen ve Serhat da Milli Olma Yolunda

Öte yandan geleceğin U14 Milli Takım seçmeleri için Bölge Karmasında olan Egemen Arıkan, Serhat Özyılmaz da bölgemizi milli takıma seçilmek için temsil edecekler. Egemen ve Serhat, Antalya’da 2-5 Nisan’da gerçekleşecek bölgeler arası seçmelerde hem Muğla’yı hem de Marmarispor’u temsil edecekler.

Kalemci: Genç Yıldızlarla Gurur Duyuyoruz

Marmarisspor Kulübü Başkanı Kemal Kalemci genç yıldızları ile gurur duyduklarını ve geleceğin futbol yıldızları arasında Marmaris’ten yetişen gençlerin olmasının kendileri için gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu ifade etti. Marmaris gibi turizm merkezinde spor kulüplerinin sporcu yetiştirmelerinin çok önemli ve değerli olduğuna da vurgu yapan Başkan Kemal Kalemci, 2 futbolcularının Altınordu ve Akhisar’dan milli olmasının, 2 futbolcularının da gelecek yılki U 14 Milli Takımı seçmelerine gitmelerinin ne kadar doğru yolda olduklarının bir kanıtı olduğunu belirtti. Türk futbolu adına kulübün futbolcularına başarılar dileyen Başkan Kalemci kulübün teknik ekip ve antrenörlerini de tebrik etti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest