marmariste-baris-icin-aclik-grevi-_2057_dhaphoto2Marmaris Pir Sultan Abdal Derneği üyeleri Güneydoğu’da meydana gelen saldırıları protesto etmek amacıyla ‘Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin’ sloganıyla 3 günlük açlık grevi başlattı.

Marmaris Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyeleri, bugün ellerinde Kürtçe, İngilizce, Türkçe ‘Barış’ yazılı dövizler ve ‘Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin’ pankartıyla cemevi önünde bir araya geldi. Aralarında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan’ın da bulunduğu grup, 24 saat üyelerin dönüşümlü olarak katılacağı 3 günlük açlık grevi başlattı.

Cemevi önünde basın açıklaması yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Gani Kaplan, “7 Haziran sonrası ülkemizde savaş ortamı başladı. Her iki taraf savaşın nereye gideceğini bilmiyor. Ülkemizin bir bölümü kan gölüne çevriliyor. Muğla’dan Çanakkale’ye kadar turizmciler ve iş adamları sesini yükseltmelidir. Bu savaş iç savaşa doğru gitmektedir. Bu, iç savaş ortamı ülkemizi kopma noktasına getiriyor. Sokaklarda 20 gündür cenazeler kaldırılmıyor. Bizler, grev süresinde siyasi partilerin genel başkanları ile görüşmelere devam edeceğiz. Barış için bir sonuç alınamazsa TBMM’ye giderek masumane eylemlerimizi orada devam ettireceğiz. Barış için yapılan bu masumane eylemlerimizi kimse bir yerlere çekmesin. Umarım hep birlikte yaptığımız girişimlerle savaşı durdurabiliriz” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı, “Bizler ‘asker, polis ve çocuklarımız ölmesin’ diyerek barış istiyoruz. Herkes barış için elini taşın altına koymalı ve sesini yükseltmelidir” dedi.

Açıklama sonrası Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Gani Kaplan ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Marmaris Şube Başkanı Kasım Çağlı’nın aralarında bulunduğu 8 kişi cemevinde 24 saatlik açlık grevine başladı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest