marmariste-ensar-vakfina-tepki-imzalari-teslim-edildi_3065_dhaphoto1Marmaris’te, Ensar Vakfı’nın okullarda faaliyetlerinin önlemesi için geçen hafta imza kampanyası başlatan bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, toplanan imzaları ve dilekçelerini Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

Marmaris’teki Eğitim- Sen, Haber-Sen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Veli Derneği’nin de aralarında olduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ensar Vakfı’nın okullarda faaliyetlerinin önlemesi için topladıkları imzaları, Kemeraltı Mahallesi’nde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti. Yaklaşık bin imza toplayan gruba, CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü ve yönetim kurulu üyeleri de destek verdi. Grup, “Siyaset değil hakikat. Çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Ensar Vakfı’nı okullarımızda istemiyoruz” ve “Çocuk susar. Sen susma, bu suça ortak olma” yazılı pankart açtı.

CHP İlçe Kadın Kolları üyesi ve Veliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nurcan Sarıçiçek, Marmaris’te okullardan velilerin haberi olmadan çocukların alınarak dini konferanslara götürüldüğünü iddia ederek, “İlçemizde birçok veli gibi bizler de Ensar Vakfı’nı okullarımızda istemiyoruz. Buna alet olan ve yasal çerçevede yaptığımız eylemleri engellemeye çalışan Marmaris Kaymakamı başta olmak üzere kamu kurum kuruluş temsilcilerini de kınıyoruz” dedi.

Açıklama sonrası grup, tempolu alkışlarla “Ensar Vakfı’nı okullarımızda istemiyoruz” sloganı attı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest