marmariste-teror-protestosu-sonrasi-olaylar-cikti-17-gozalti_1985_dhaphoto5Marmaris’de, sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşen bir grup, terör saldırılarına tepki için sokaklara döküldü. Protestolar sırasında HDP İlçe binası tabelasına zarar verilirken, binaya Türk Bayrağı asıldı. Olaylar sırasında Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya atılan taş sonucu başından yaralanırken, 17 kişi gözaltına alındı.

Marmaris İlçesi’nde, sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşen yaklaşık 15 bin kişilik grup saat 19.30 sıralarında Atatürk Anıtı önünde toplandı. Grup Ulusal Egemenlik, Atatürk ve Kordon Caddesi’nden Atatürk Anıtı’na doğru yürüdü. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup, terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

HDP Binasının Tabelası İndi Türk Bayrağı Asıldı

marmariste-teror-protestosu-sonrasi-olaylar-cikti-17-gozalti_1985_dhaphoto1Aralarında motosikletli grupların da bulunduğu grup polisin “dağılın” uyarılarına rağmen HDP binasına yürümek istedi. Arbedenin ardından gruptaki bazı kişiler HDP binasındaki camları kırarak, tabelayı indirdi. Binaya Türk bayrağı asan grup daha sonra Marmaris-Muğla Karayolu’nu trafiğe kapattı. Bu sırada yolu açmak için müdahalede bulunan polislere taş atıldı. Taşlar nedeniyle Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya başından hafif şekilde yaralandı. Polis, grubu biber gazı sıkarak dağıtırken, çıkan olaylarda 17 şüpheli gözaltına alındı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest