mavi-yolculuk-2Türkiye’nin eşsiz güzellikte koylarına sahip olan Muğla’nın cennet turizm ilçesi Marmaris’te yerli ve yabancı turistler, koyları keşfetmek için günübirlik tekne gezilerine ilgi gösteriyor.

Marmaris’in ünlü koylarındaki sularda “mavi yolculuk” yapmak isteyen turistler, günübirlik turların yanı sıra yat ve tekne kiralayarak mavi tur keyfi yaşıyor. Güney Ege’nin maviyle yeşilin buluştuğu noktasında büyüklü küçüklü birçok koya sahip olan Marmaris, yerli ve yabancı turiste “mavi yolculuk” yapma imkanı sunuyor. İlçede irili ufaklı yüzlerce tekne her gün çevredeki adalara, koylara günübirlik turlar düzenliyor. Marmaris’in karşısındaki Cennet Adası, Sedir Adası, Turunç, Kumlubük, Çiftlik, Fosforlu Mağara teknelerin en çok uğradıkları ve mola verdikleri yerler. Büyük tekneler ise Dalyan ve Ekincik’e tur düzenliyor. Teknelerde yemek ve alkolsüz içecek fiyata dahil. Fiyatlar kişi başı 50 ile 60 Lira arasında değişiyor.
Marmaris’te mavi tura katılan yerli ve yabancı turistler katıldıkları turda birçok aktiviteyle renkli bir tatil geçiriyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest