marmariste-yagmur-ve-deniz-keyfi-bir-arada_6032_dhaphoto4Marmaris’te aniden başlayan yağmura rağmen; deniz suyunun sıcak olmasını fırsat bilen tatilciler, yağmur altında denize girmenin tadını çıkardı.

Yüksek nemle birlikte hava sıcaklığının 36, deniz suyunun 23 derece olduğu ilçede yerli ve yabancı turistler, plajları doldurdu. Gün boyu şezlonglarda sere serpe uzanarak güneşlenen turistler, yağmur sürpriziyle karşılaştı. Aniden başlayan yağmur ve rüzgar nedeniyle bazı turistler otellerine dönerken; kimileri dalgalı denizde keyif yaptı.

Denizin dalgalı olmasına aldırış etmeyen heyecan tutkunları, jet-ski ve banana gibi su sporlarında eğlendi ya da yağmur altında yüzdü. Bazı turistler ise kiraladıkları bisikletlerle sahilde tur attı.

marmariste-yagmur-ve-deniz-keyfi-bir-arada_6032_dhaphoto1

Kimileri ise şemsiye altında yağmurda gezdi. Güneşli hava ve aralıklı sağanak yağış ile iki mevsimi bir arada yaşayan tatilciler, selfie yapmayı da ihmal etmedi.

Kırşehir’den Marmaris’e bayram tatili için eşiyle gelen Hasan Başusta, “İlk defa böyle bir anı yaşıyorum. Hem güneş hem de yağmur var. Deniz de çok güzel bir an yaşadım. Güzel bir duygu herkes yaşamalı” dedi.

Tatilcilere yunuslardan bayram sürprizi

Marmaris’e bayram tatili için gelenler, güzel bir sürprizle karşılaştı. Yaz boyunca aralıklarla Marmaris kıyılarına gelen iki yunus, tatilcilerle oynadı. Yunuslarla birlikte yüzen ve hatıra fotoğrafı çektiren tatilciler, unutamayacakları bir anı yaşadı.

tatilcilere-yunuslardan-bayram-surprizi_7970_dhaphoto1

Marmaris Körfezi’ne yaz boyunca aralıklı gelen iki yunus, bu sefer bayram tatili için kentte olanlara sürpriz yaptı. Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı Mevkii’nde denize girerek güneşlenen tatilciler, kıyıya 20 metre açıktan gelen mesafeden sesleri duydu. O yöne bakılınca iki yunusun bölgede gezindiğini gördü. Bunun üzerine tatilciler yüzerek ya da deniz bisikletleriyle bölgeye yöneldi. Yunusların kaçmadığını fark eden tatilciler, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bazı tatilciler de yüzgecine tutunduğu yunusla birlikte yüzdü. Bir saat boyunca tatilcilerle yüzüp oyunlarına karşılık veren yunuslar, mavi suların derinliklerinde gözden kayboldu.

Yunuslarla yüzen İhsan Özbay, “Denizden sanki biri seslerle çağırıyordu. Gelen seslere doğru giderken bir anda yanımda iki yunus belirdi. Yunuslara yaklaştığımda kaçmayınca sevmeye başladım. Yüzgeç ve sırtını kaşıdıkça daha çok yaklaştılar. Beraber uzunca bir süre yüzdük. Hatta dibe daldık. Herkesin yaşaması gereken güzel bir duygu. Plajda bulunanlar yunus olduğunu öğrenince akın etti ve hatıra fotoğrafı çektirdiler” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest