marmaris-kitap-bagisiMuğla ve Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği’nce kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi için başlatılan kampanyada toplanan 3 bin kitap, kütüphaneye bağışlandı.

Muğla ve Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği, Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası ile irtibata geçerek ilçede yaşayan yabancı uyruklu kişilerin farklı dillerde kitap okumasını sağlamak amacıyla kütüphanelerine bağışta bulunmak istediklerini söyledi. Teklif olumlu bulundu. Bağışlanan İngilizce, Fransızca ve Almanca değişik türlerde 3 bin kitap, Muğla Büyükşehir Belediyesi araçlarıyla, Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası Mehmet Altıntaş Kütüphanesi’ne teslim edildi.

Bağışa teşekkür eden Oda Başkanı Şükrü Ayyıldız, “İlçede yerleşik yaşayan yabancı uyruklu kişilerin çeşitli dillerde kitapları bulması zor oluyordu. Bağışlanan çeşitli dillerdeki kitaplarla eksiğimizi tamamladık” dedi.

Dernek Başkanı Halil Karanfillioğlu da, “Okuma oranının yükselmesi için yılbaşında başlatılan “Kitabını kap da gel” sloganlı çalışmamızda şimdiye kadar çeşitli okul, dershane, kütüphane ve kurumlara bizlere bağışlanan çeşitli dillerde 16 bin kitap dağıtımı yapıldı. Bu yıl başlattığımız ve önümüzdeki yıl devam edecek olan “Kitap okuma ve paylaşma” adlı kampanyamızla 100 bin kitap dağıtmayı hedefliyoruz. Marmaris’te yerleşik yaşayan yabancılar çeşitli dillere kitap bulmakta zorlandıklarını öğrenince yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda mevcut kütüphaneye İngilizce, Almanca ve Fransızca 3 bin adet kitap bağışladık” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest