martabMarmaris, Almanya’da düzenlenen ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsası’nda tanıtılıyor.

Sezon beklentilerinin en önemli göstergelerinin alındığı fuarda herkesin aklındaki soru işareti, Rus pazarındaki belirsizliğin diğer pazarları nasıl etkileyeceği şeklinde. 3 numaralı salondaki Türkiye tanıtım alanında yer alan Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Birliği (MARTAB) masasında buluşan onlarca bölge turizmcisi de bu merakı taşıyor. Ancak, daha önceki benzer kriz dönemlerinde daha endişeli bir havaya bürünen Marmaris otelcilerinin bu sorunu soğukkanlı ve karamsarlıktan uzak karşılaması dikkat çekiyor. Bu tavrın nedeni ise Marmaris bölgesinin farklı pazarlara rahatlıkla yönelebilen esnek bir yapıya kavuşması.
Yeni pazar arayışlarına bir örnek olarak İsviçreli acente ve operatörlerle bir araya gelen MARTAB üyesi Marmaris-Datça otelcileri 2015 ve 2016 yılına yönelik önemli çalışmaların kararlarını aldılar. Nisan ayında Marmaris’te bir araya gelecek olan taraflar İsviçre pazarına yönelik yapılacak çalışmalara son şeklini verecekler.
MARTAB üyesi Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan’ın da katıldığı fuarda Marmaris Belediyesi tarafından hazırlanan “Bisiklet Rotaları Projesi”nin de tanıtımı yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal’ın da yakından ilgilendiği projenin 2016 yılında tur operatörlerinin kataloglarına girmesi hedefleniyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest