martab-(3)“Dünya’nın Buluşma Noktası” sloganıyla Kuzey Avrupa’nın en büyük turizm fuarı olan Matka Nordic Finlandiya Turizm Fuarı 15 Ocak 2015 tarihinde Helsinki’nin Messukeskus bölgesinde yer alan Helsinki Fuar Merkezi’nde kapılarını bir kez daha turizm profesyonellerine açtı.

4 gün süren fuar 18 Ocak 2015 tarihinde sona erdi. İlk 2 günü sadece turizm profesyonellerine açık olan fuar diğer günlerde ise Finlandiya ve çevre ülkelerden gelen ziyaretçilerini ağırladı.

80 ülkeden binin üzerinde katılımcıya sahip olan fuar, 70 bin ziyaretçisiyle de Finlandiya’daki en büyük ve önemli etkinliklerden biri.

Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Birliği (MARTAB), Finlandiya Fuarı’yla Hollanda Utrecht Fuarı’nın tarihlerinin çakışmasına rağmen her sene olduğu gibi Finlandiya’da yerini aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Helsinki Müşavirliği aracılığıyla birliğe tahsis edilen tanıtım standında verilen profesyonel hizmetten ziyarete gelen misafirler memnun olduklarını dile getirdiler. Marmaris ve tüm çevre bölgelerinin de tanıtımı yapıldığı stantta Fince dilde basılan tüm broşür ve tanıtım kitapçıkları yoğun ilgi gördü. Muğla’nın 3 önemli ilçesi Marmaris, Köyceğiz ve Datça, Hollanda Utrecht Fuarı’ndan sonra bir kez daha MARTAB çatısı altında birlikte hareket ederek bölgenin doğal, tarihi, kültürel değerlerini anlattılar. Çok sayıda sektör temsilcisinin ziyaret ettiği Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Birliği standında Marmaris Belediyesi ve MARTAB Başkanı Ali Acar, Finlandiyalı büyük tur operatörleri ile yaptığı görüşmelerle hem Marmaris’te yapılan değişikler ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi hem de yakın gelecekte Marmaris’teki Finlandiyalı turist sayısının arttırılması konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest